5 zasad udanego spotkania stałego

5 zasad udanego spotkania stałego

Jak się czujesz na spotkaniach?

Bądźcie szczerzy.

Większość ludzi nieszczególnie je lubi, ale i tak musi w nich uczestniczyć.

Problem z zebraniami polega na tym, że w rzeczywistości nie są one wcale tak produktywne. Spotkanie jest zwoływane w celu omówienia problemu lub sytuacji i zazwyczaj w celu stworzenia planu działania lub podjęcia decyzji. Taka jest w każdym razie idea. Jednak w większości przypadków, spotkania trwają zbyt długo, rozmowa jest porwana przez inną kwestię lub ogólną rozmowę, a rzeczywisty temat, który chciałeś omówić nie dostaje czasu antenowego, który powinien był mieć. Nie podejmuje się żadnych decyzji, nie tworzy się żadnego planu i w końcu zwołuje się kolejne spotkanie przy stole zarządu, aby dokończyć to, co się zaczęło.

To nie jest do końca produktywny obraz, prawda?

Inną kwestią spotkań jest to, że kończy się siedząc wokół mebli zarządu na znacznie dłużej niż chcesz, siedzisz tam myśląc o wszystkich rzeczach można było zrobić, a także kończy się ból z powodu siedzenia w miejscu. Żadna przyjemność.

Dobrym rozwiązaniem na wszystkie powyższe problemy jest wypróbowanie spotkań na stojąco.

Co to jest spotkanie na stojąco?

Jak sama nazwa wskazuje, spotkanie na stojąco to spotkanie, podczas którego stoisz, a nie siedzisz!

Wzrost popularności stojących biurek sprawił, że idea stania w inny sposób zyskała na popularności. Gdy siedzisz zbyt długo, przez długi okres czasu, narażasz się na poważne problemy zdrowotne. Jednak gdy więcej się ruszasz, zmniejszasz to ryzyko. Stanie spełnia te warunki.

Ponadto, spotkania na stojąco zawsze będą krótsze niż spotkania na siedząco, ponieważ nie jest to tak wygodne, więc będziesz chciał mieć to już za sobą!

Jeśli spotkania na stojąco brzmią dla Ciebie jak dobry pomysł, sprawdźmy 5 zasad, które zapewnią, że Twoje spotkanie będzie udane.

  1. Zarezerwuj salę - Nie możesz stać w korytarzu, jeśli omawiasz dogłębne sprawy!
  2. Nie zapraszaj ogromnej ilości osób - Możesz zaprosić więcej osób na spotkanie stojące niż na spotkanie piesze, ale nie chcesz, aby ludzie tłoczyli się wokół - trzymaj się umiarkowanej ilości
  3. Ustal limit czasu i trzymaj się go! - chodzi o to, by ograniczyć straty czasu i być zdrowszym
  4. Przejdź dookołasali i popro ś o opinie - Poruszaj się po okręgu lub zgromadzeniu zgodnie z ruchem wskazówek zegara i poproś o opinie na dany temat
  5. Upewnij się, że osiągniesz ostateczną decyzję/plan - nie popełniaj tego samego błędu, co w przypadku zwykłych spotkań; upewnij się, że rzeczywiście zrobisz to, co musisz zrobić!

Dzięki tym zasadom Twoje pierwsze spotkanie na stojąco będzie sukcesem.