Czym w ogóle jest system biurowy?

Czym w ogóle jest system biurowy?

Być może słyszałeś kilka razy termin "system biurowy", a my z pewnością też kilka razy o nim pisaliśmy, ale czym on właściwie jest?

Aby jak najlepiej wykorzystać nowy pomysł, trzeba przede wszystkim poznać jego tajniki. W tym przypadku oznacza to podanie prawdziwej definicji tego terminu, a następnie przyjrzenie się, jak może on być w stanie pomóc w realizacji celów związanych z wydajnością biura.

System biurowy to w zasadzie metoda pracy, która funkcjonuje w całym współczesnym środowisku biurowym. Hot desking jest jednym z najbardziej powszechnych, ale może to być również Activity Based Praca w oparciu o aktywność, co oznacza, że pracownicy pracują z dowolnego miejsca w biurze, które jest odpowiednie do wykonywanego zadania. Innym popularnym obecnie systemem biurowym jest agile working, co oznacza zaprojektowanie środowiska biurowego, które ma oddzielne strefy, pozwalające pracownikom wybrać, gdzie chcą pracować danego dnia.

Możesz usłyszeć, że systemy biurowe są określane jako systemy biurek biurowych, ale to jedno i to samo. Jest to sposób na zapewnienie płynnego przepływu pracy, zapewnienie, że wszyscy pracownicy znają swoją rolę i obowiązki, a także zapewnienie wysoką jakość miejsce do pracy, z zaufaniem, szczęściem i wsparciem na co dzień dla wszystkich. Zapewnia to wysokie morale, co również zapewnia wysoką produktywność, co prowadzi do zysków.

Jak wybrać odpowiedni system dla swojego miejsca pracy

Każde biuro jest inne i w każdym biurze, istnieje wiele różnych osobowości również. Oznacza to, że należy się dobrze zastanowić przed wyborem odpowiedniego systemu biurowego dla swojego miejsca pracy oraz przed jego wdrożeniem.

Hot desking jest prawdopodobnie najbardziej powszechnym rodzajem systemu biurowego w ciągu ostatnich 20 lat lub tak, ale zawsze był to system, który wielu ludzi nie lubi. Powodem jest to, że że nikt ma swoje własne specyficzne biurko w ramach tego typu systemu. W przeszłości można było cieszyć się siedząc na własnym krześle biurowym, być może personalizując swoje biurko trochę, aby uczynić go bardziej komfortowym na co dzień. To nie zdarza się w hot desking model.

Oznacza to, że możesz siedzieć gdziekolwiek chcesz i ważne jest, aby spróbować i zniechęcić pracowników do wyboru tego samego biurka każdego dnia, w przeciwnym razie jaki jest sens? Ideą hot desking jest zwiększenie pracy zespołowej, innowacyjności i zachęcenie pracowników do pracy z innymi kolegami z dnia na dzień. do dnia.

Kolejną kwestią jest praca w trybie agile. Wspomnieliśmy już, że w ramach modelu agile working, biura muszą muszą być zaprojektowane w strefach. Będziesz miał strefę cichą, z kabinami, biurkami umieszczone strategicznie, aby zapewnić komfort i ciszę, a także panele akustyczne, które ułatwią pracę. Będą też strefy współpracy z nowoczesnymi stołami do sal konferencyjnych i zabawnymi meblami do przerw.

Wybór właściwego systemu oznacza poznanie swoich pracowników i wiedzę o tym, z czym sobie dobrze poradzą, a z czym nie. Niektórym pracownikom może nie spodobać się pomysł hot desking ponieważ lubią przewidywalność pracy przy tym samym biurku każdego dnia. Gdy zostanie im to odebrane, może to wywołać pewien niepokój, który nie wpłynie pozytywnie na morale czy produktywność.

W takim przypadku może bardziej chodzi o konsultacje? Jeśli chcesz wdrożyć jakiś system, dlaczego nie usiąść z pracownikami i nie wyjaśnić im powodów, zanim zapytasz o sugestie dotyczące tego, co chcieliby zrobić. Może się okazać, że w tym przypadku przy meblach w sali konferencyjnej pojawią się bardzo przydatne pomysły, o których być może sam byś nie pomyślał. W ten sposób Twoi pracownicy poczują, że ich cenisz, ponieważ od samego początku konsultujesz się z nimi. W takim przypadku możecie wspólnie stworzyć odpowiedni system, który będzie działał dla wszystkich.