4 Sposoby na pokazanie swoim pracownikom, że ich cenisz już dziś!

4 Sposoby na pokazanie swoim pracownikom, że ich cenisz już dziś!

Morale pracowników jest tak niewiarygodnie ważne, a jednak jest to coś, czego wiele firm nie dostrzega.

Jeśli Twoi pracownicy nie czują, że ich cenisz, dlaczego mieliby pracować dla Ciebie do granic możliwości? Dlaczego mieliby siedzieć przy swoich biurkach i poświęcać cały swój wysiłek? W takim przypadku pójdą do pracy, zrobią wszystko, co trzeba tylko, a potem pójdą do domu. Czy można ich za to winić?

Istnieje wiele sposobów, w jaki możesz pokazać swoim pracownikom, że cenisz ich wkład, ale niektóre są tak proste, że możesz zacząć je robić już teraz. Jest to tak ważne, ponieważ istnieje bardzo mocny związek między morale, produktywnością i zyskami. Jeśli chcesz pokazać swoim pracownikom, że Ci zależy, oto cztery rzeczy, które możesz zrobić już dziś.

Zapytaj, co myślą

Zapytaj swoich pracowników, co o czymś myślą, poproś ich o opinie i faktycznie ich wysłuchaj i poświęć im prawdziwą uwagę. Kiedy ktoś pyta cię o to, co naprawdę myślisz, sprawia to, że czujesz się ważny. Jednak musisz ich faktycznie wysłuchać i pokazać, że słuchasz; nie jest dobrze pytać i przekazywać wszystko jako niewarte uwagi.

Powiedz "dziękuję

Maniery naprawdę nic nie kosztują i czasami zwykłe "dziękuję" może być wszystkim, czego potrzeba, aby pracownicy poczuli, że ich cenisz i że jesteś wdzięczny za to, co robią dla firmy. Okazywanie ludziom, że ich cenisz, nie zawsze musi sprowadzać się do wielkich gestów i ogromnych, zakrojonych na szeroką skalę zmian; czasami jest to tak proste, jak szybkie "dziękuję za to".

Przynieś smakołyki jako niespodziankę

Każdy uwielbia kawałek ciasta lub darmową kawę, prawda? Może to zabrzmieć jak przekupstwo i w pewnym sensie można by stwierdzić, że tak jest, jednak częstowanie pracowników smakołykami to świetny sposób na pokazanie im, że doceniasz ich wysiłki i jest to miły sposób na powiedzenie "dziękuję". To z pewnością podnieść morale i mieć wszystko uczucie bardziej pozytywne w swoich krzesłach biurowych.

Porozmawiaj z nimi i naprawdę słuchać

Zapytaj, jak się mają, zapytaj, co lubią w swojej roli, a czego nie lubią, i zachęć ich do szczerości. Takie aktywne zainteresowanie pracownikami pomaga im poczuć, że im kibicujesz, a to ma kluczowe znaczenie dla podniesienia morale. Na przykład, rozmowa z pracownikami o potencjalnym rozwoju kariery pomaga im poczuć, że chcesz dla nich jak najlepiej.

Te cztery metody dość szybko podniosą morale i dadzą Twoim pracownikom prawdziwe poczucie, że cenisz ich wkład.