Twój wizerunek zaczyna się w recepcji biurowej

Twój wizerunek zaczyna się w recepcji biurowej

Każda instytucja, niezależnie czym się zajmuje musi pamiętać o tym, że recepcja to miejsce kluczowe. Dlatego każdy element takiej recepcji musi być dobrze przemyślany, a osoby, które tam będą pracować powinny być wybierane bardzo starannie.

Dlaczego recepcja? Mamy stare powiedzenie: jak cie widzą tak cię piszą. I właśnie ono będzie bardzo wiele tłumaczyć, ponieważ w ten sposób będzie można kształtować wizerunek firmy. To właśnie tam będzie dochodziło do pierwszego kontaktu klienta z firmą. Oczywiście jest to również bardzo ważne, gdy chodzi o kancelarie adwokacką, dlatego warto się zastanowić nad tym jak będzie można olśnić klientów. Może się wydawać, że wystarczy kupić trochę drogich mebli, doskonałych gadżetów i to będzie wszystko czego potrzeba. Ale tak naprawdę można bardziej przygotować zagracone pomieszczenie, które będzie dla klienta jak labirynt i raczej nie będą robić dobrego wrażenia. Przygotowanie dobrze zorganizowanej recepcji to umiejętność łączenia kilku różnych dziedzin takich jakich psychologia, plastyka, socjologia, architektura, zarządzanie czy marketing.

Klient nasz pan. Musimy pamiętać, że zawsze najważniejszy jest klient i dlatego realizując wnętrze trzeba umieć się odpowiednio przypodobać klientom, którzy się u nas pojawią. Warto przygotować sobie wirtualny model klienta, który może się u nas pojawić i w ten sposób będzie można określić również jak wygląda ten klient i jakie może mieć oczekiwania. Dlatego warto pomyśleć o tym, które konkretnie elementy najlepiej się sprawdzą. Chodzi o to, by wybrać coś uniwersalnego, ponieważ w ten sposób każdy, kto będzie się u nas pojawiał będzie się dobrze czuł.

kolor oświetlenia i mebli w recepcji Kolor mebli należy dopasować odpowiednio do koloru ścian, dywanu czy zasłon. Najczęściej dobrze sprawdzają się takie propozycje, które są oparte o neutralne, delikatne barwy. Mogą to być zielenie czy brązy. Iluminacja biurkowa Trzeba pamiętać o tym, że ważne jest także oświetlenie, które powinno zakładać, że jak najwięcej trzeba stosować światła naturalnego. Do oświetlenia sztucznego wykorzystywać można lampy halogenowe.

Czasami można także zdecydować się na żarówki mleczne, które mogą dawać światło bliskie codziennemu. Jeśli więcej światła będzie pochodzić z oświetlenia górnego to dobrze będzie to podzielić na światło górne oraz takie, które pojawiać się będzie na biurku. W tym zakresie wybór jest różny i trzeba umieć dopasować to do własnych oczekiwań. Warto także zwrócić uwagę na to, że biurko recepcjonistki powinno się znajdować bezpośrednio na przeciwko drzwi.