Porozmawiajmy: Jak często należy sprzątać biurko w biurze?

Porozmawiajmy: Jak często należy sprzątać biurko w biurze?

Czy wiesz, że stoły i biurka biurowe to jedne z najbardziej niehigienicznych miejsc w biurze? Poważnie. Pomyśl o tych wszystkich zarazkach i mikrobach, które czekają, aż ktoś ich dotknie.

Gdy się nad tym zastanowić, jest to dość obrzydliwe. Jedzenie, kurz, kichanie - wszystko to prawdopodobnie tam się czai.

Z tego powodu należy regularnie czyścić biurka, stoły biurowe i inne akcesoria. Ale jak regularne jest regularne?

Ogólna zasada mówi, że do utrzymania czystości wystarczą następujące czynności:

- Monitor komputera, klawiatura i telefon powinny być wycierane pod koniec każdego tygodnia, ale jeśli nie tylko Ty używasz telefonu, dobrym pomysłem jest szybkie przetarcie go chusteczką antybakteryjną pod koniec dnia. Klawiatury należy odwrócić do góry nogami i wyczyścić, zwłaszcza jeśli jesz przy biurku (miejmy nadzieję, że tak nie jest).

- Wszystkie biurka i stoły biurowe powinny być wycierane co najmniej raz w tygodniu. Na początku poniedziałkowego poranka poświęć pięć minut na posprzątanie swojego biurka

- Pozbądź się wszystkiego, co nie jest Ci potrzebne - bałagan sprawia, że stajesz się nieproduktywny i jest siedliskiem zarazków!

Higiena ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza w dużym biurze. Zarazki i bakterie rozprzestrzeniają się po biurze szybciej niż ktoś zdąży kichnąć, a wiesz, co to oznacza? Dni chorobowe.

Dobrym pomysłem jest także pozbycie się starych biurek i stołów i zastąpienie ich w odpowiednim czasie. Poszukaj inspiracji w internecie, oglądając meble biurowe.

Jak często sprzątasz swoje biurko? Czy masz jakieś inne superczyste wskazówki, którymi możesz się podzielić?