5 Skutków słabej motywacji w miejscu pracy

5 Skutków słabej motywacji w miejscu pracy

Bez zmotywowanych, szczęśliwych pracowników Twoja firma nie będzie sobie radzić tak dobrze.

Twoi pracownicy są tymi, którzy robią wszystko i podczas gdy zarząd może podejmować decyzje, działania wynikające z tych decyzji są wykonywane przez tych w biurze, którzy ciężko pracują dla Ciebie jako firmy.

Zrozumienie, jak działają Twoi pracownicy, jest ważną częścią dobrej jakości zarządzania, a to oznacza również zrozumienie, co ich motywuje. Motywacja nie zawsze sprowadza się do pieniędzy lub sukcesu, często może sprowadzać się do czegoś, co jest przyjemne lub wartościowe dla danej osoby.

Sprawdź tę infografikę, która mówi o głównych rzeczach, które motywują pracowników w dzisiejszych czasach.

Źródło - https://visual.ly/community/infographic/business/motivating-todays-workforce

Zrozumienie, jak poprawić motywację w miejscu pracy oznacza, że firma ma większe szanse na sukces i rozwój w przyszłości. To jest przecież cel wszystkich firm!

Równie ważne jest rozpoznanie, kiedy motywacja w miejscu pracy jest niska, ponieważ wtedy wiadomo, kiedy należy zacząć naprawiać sytuację i zrobić coś, co zmieni bieg przyszłości. Kluczem do sukcesu w biznesie jest wiedza o tym, kiedy należy podjąć działania, a kiedy lepiej jest trzymać się tego, co jest. W tym przypadku, kiedy motywacja jest na najniższym poziomie, trzeba coś zrobić.

Oto 5 efektów słabej motywacji w miejscu pracy, które powinny powiedzieć Ci, że coś trzeba zmienić.

  1. Niska produktywność - Pierwszą oznaką niskiej motywacji w miejscu pracy jest to, że wydajność zaczyna spadać. Jest to bezpośrednie działanie pracowników, którzy nie wykazują tyle troski i uwagi, co ma miejsce, gdy motywacja jest niska. Jako menedżer, prawdopodobnie będziesz miał oko na wskaźniki produktywności przez większość czasu, ale upewnij się, że zwracasz na to uwagę, jeśli nie, ponieważ jest to pierwszy znak, że motywacja może spadać.
  2. Wzrost liczby błędów - większa liczba popełnianych błędów oznacza, że mniej uwagi poświęca się danemu zadaniu. Może to wynikać z wielu powodów, ale brak motywacji jest jednym z nich. Kiedy pracownicy czują się zmotywowani, aby dobrze wykonywać swoje zadania, są bardziej uważni i skupiają się na nich o wiele bardziej.
  3. Więcej dni chorobowych - Czy zauważasz, że Twoi pracownicy biorą więcej dni chorobowych? Czy te dni są często związane ze stresem, niepokojem, depresją itp. Może to być oznaką czegoś bardzo złego w biurze i w związku z tym należy szukać przyczyn i szybko je naprawiać. Jest to bezpośredni wpływ niskiej motywacji, ale spadek motywacji jest zwykle oznaką czegoś głębszego w tym przypadku, takich jak stres.
  4. Pracownicy wydają się ogólnie niezaangażowani - Niski poziom morale oznacza, że pracownicy są niezaangażowani, mają niską motywację, czują się zdołowani, nie zależy im na firmie tak bardzo jak kiedyś, itp. Oznacza to, że musisz dowiedzieć się dlaczego. Czy zmieniłeś ostatnio kierownictwo i sprawy po prostu nie działają? Czy jesteś otwarty ze swoimi pracownikami, czy może czują, że coś ukrywasz? Dowiedz się, jakie są przyczyny braku zaangażowania i napraw problem.
  5. Klienci zaczynają się skarżyć - Wzrost liczby błędów często prowadzi do skarg klientów. To nie jest dobry znak, ponieważ oznacza, że brak motywacji i morale osiągnął punkt, w którym wpływa na jakość usług, które otrzymują Twoi klienci i klientki.

Te pięć znaków to rzeczy, których musisz być świadomy i które musisz naprawić, zanim sytuacja się pogorszy. Firmy nie mogą odnosić sukcesów, gdy motywacja jest niska, ponieważ wpływa to na wszystko w firmie i wokół niej. Zamiast tego skup się na podnoszeniu swoich pracowników na duchu, pomagając im czuć się cenionymi i komfortowymi, wspierając ich i zachęcając do wykorzystania ich potencjału.

Robiąc to, zauważysz, że motywacja w miejscu pracy jest wyższa niż kiedykolwiek wcześniej, a Twoja firma będzie się rozwijać, rosnąć i zwiększać rentowność w nadchodzących miesiącach i latach.