10 sposobów na zwiększenie motywacji w miejscu pracy już dziś

10 sposobów na zwiększenie motywacji w miejscu pracy już dziś

Jako pracownik chcesz czuć się zmotywowany do osiągania wspaniałych rzeczy ze swojego biurka.

Chcesz być chwalony za dobrą pracę, chcesz pomagać innym, chcesz być lubiany we współczesnym środowisku biurowym i chcesz, aby twój kierownik doceniał twój wkład i pomysły.

Jest to normalna sytuacja, której pragnie każdy pracownik na planecie. Niestety nie każdy pojedynczy pracownik na planecie faktycznie dostaje ten obraz, często z powodu złego zarządzania, niesprawiedliwego obciążenia pracą, nierealistycznych terminów, konfliktów biurowych i złego projektu biura, co sprawia, że życie jest niewygodne i trudne na co dzień.

Podczas gdy pracodawcy są odpowiedzialni za zapewnienie, że Twoje obciążenie pracą nie jest zbyt duże, że nie stawiają przed Tobą niesprawiedliwych wymagań i że zapewniają bezpieczne i wygodne środowisko pracy, takie jak ergonomiczne krzesła i inne meble biurowe dostosowane do Twoich potrzeb, są pewne rzeczy, które możesz zrobić jako pracownik, aby zwiększyć swoją motywację w miejscu pracy.

Łatwo jest od czasu do czasu stracić koncentrację, na przykład w poniedziałkowy poranek, kiedy czujesz się ospały po weekendzie, ale zrozumienie swoich własnych sztuczek może być dobrym sposobem na powrót na właściwe tory. Wszyscy jesteśmy indywidualistami, a to oznacza, że wszyscy mamy różne sposoby, aby popchnąć się do sukcesu.

Jeśli więc chcesz spróbować zwiększyć motywację, którą czujesz za każdym razem, gdy docierasz do biurka projektanta, co możesz zrobić?

Oto 10 pomysłów, które warto wypróbować.

  1. Wiedz, kiedy zrobiłeś dobrze i poczuj się z tym dobrze - Jeśli wiesz, że wykonałeś dobrą pracę, jeśli czujesz to w kościach, bądź dla siebie miły i poklep się po plecach! Chociaż zawsze miło jest, gdy ktoś inny robi to za ciebie, prawdziwa motywacja i szczęście pochodzą z wewnątrz.
  2. Dbaj oswoje zdrowie, aby czuć się silnym - Nie sposób czuć się zmotywowanym lub nawet zdalnie zainteresowanym zadaniem, jeśli jesteś niezdrowy i czujesz się cały czas zmęczony. Upewnij się, że wykonujesz dużo regularnych ćwiczeń, stosujesz zdrową dietę i dbasz o to, by codziennie mieć wystarczająco dużo snu. Będziesz zaskoczony, o ile łatwiej jest zmotywować się do wielkich rzeczy, gdy czujesz się silniejszy wewnętrznie.
  3. Spróbuj pozytywnych afirmacji - Jeśli chcesz wykorzystać zalety motywacji w miejscu pracy, musisz powiedzieć sobie, co chcesz osiągnąć i potwierdzić, że zamierzasz to zrobić. Pozytywne afirmacje mogą pomóc w wielu różnych sytuacjach, ale jeśli chodzi o zwiększenie poziomu motywacji przy biurku, z pewnością mogą pomóc!
  4. Staraj się pomagaćinnym - Pomagając innym ludziom, zyskujesz pozytywny wpływ na samopoczucie, więc jeśli zauważysz, że twój kolega ma problemy, zapytaj, czy wszystko z nim w porządku i sprawdź, czy możesz zrobić coś, by mu pomóc. W niektórych przypadkach nawet podanie im kawy może być dobrym uczynkiem!
  5. Wyznaczajwłasne realistyczne cele - Nie będziesz czuł się zmotywowany do osiągnięcia czegokolwiek, jeśli to, co stoi przed tobą, jest twoim osobistym Everestem. Kiedy otrzymujesz duże zadanie, podziel je na mniejsze, bardziej wykonalne cele i świętuj za każdym razem, gdy osiągniesz jeden z nich. Zanim się obejrzysz, osiągniesz całość!
  6. Pamiętaj o nagradzaniu się od czasu do czasu - All work and no play makes life rather dull. Kiedy zrobisz coś dobrze, nagradzaj się. Jeśli oznacza to, że pod koniec długiego tygodnia zaserwujesz sobie jedzenie na wynos, to proszę bardzo! Dopóki wybierasz zdrowe przysmaki, nie ma nic złego!
  7. Utrzymuj pozytywne nastawienie - Pozytywny umysł zawsze osiągnie więcej niż negatywny i zawsze będzie czuł się bardziej zmotywowany i upbeat. Zrób wszystko, aby wyrzucić negatywne myśli i skupić się na pozytywnych zamiast.
  8. Upewnij się, że masz regularne przerwy - regularne przerwy w ciągu dnia i okresowe dłuższe przerwy od pracy w ciągu roku zapewnią, że twój umysł pozostanie ostry, pozostaniesz zdrowy, a twoja motywacja w miejscu pracy będzie wysoka.
  9. Nie próbuj robić zbyt wiele - Nie jesteś nadczłowiekiem, więc nie stawiaj sobie celów, których nie mógłby osiągnąć nawet sam Człowiek ze Stali. Wspomnieliśmy wcześniej o wyznaczaniu małych, osiągalnych celów, ale oznacza to również przyjrzenie się swoim celom długoterminowym i zrozumienie, co jest realistyczne, a co nie.
  10. Zawsze szukaj głębszego powodu tego, co robisz - Dlaczego robisz to, co robisz? Dlaczego wykonujesz pracę, którą wykonujesz? Szukanie głębszego powodu jest prawdziwym motywatorem, ponieważ przywiązuje do niego osobiste znaczenie. Na przykład, jeśli chcesz wymyślić nowe pomysły wokół mebli dla zarządu, musisz wierzyć w ten temat. To działa dla każdego zadania, z którym zetkniesz się w pracy i w życiu osobistym.

Zacznij pracować nad tymi punktami już dziś i obserwuj, jak wzrasta Twoja motywacja, a także Twoje szczęście!