Dlaczego pracownicy biurowi są uważani za osoby prowadzące siedzący tryb życia?

Dlaczego pracownicy biurowi są uważani za osoby prowadzące siedzący tryb życia?

Kiedy słyszysz określenie "siedzący tryb życia", prawdopodobnie myślisz o ludziach, którzy są dość leniwi, takich, którym nie chce się robić zbyt wiele i nie ćwiczą ani nie ruszają się z wyboru. Nie zaliczasz się do tego grona, ponieważ pracujesz w biurze.

Prawda jest taka, że pracownicy biurowi z definicji prowadzą siedzący tryb życia.

Nie sugerujemy, że jesteś leniwy i nie chce ci się nic robić, ale prawda jest taka, że siedzenie przez cały dzień przy biurowym krześle, bez względu na to, ile pracy umysłowej wykonujesz w tych godzinach, może drastycznie wpłynąć na twoje zdrowie i samopoczucie.

Nawet Światowa Organizacja Zdrowia angażuje się w ten temat, zalecając pracownikom biurowym różne rodzaje mebli biurowych, które pomogą im stać się bardziej aktywnymi w ciągu dnia pracy. Obejmuje to stoły o regulowanej wysokości i biurka z regulacją wysokości, a także aktywne metody siedzenia.

Prawda jest taka, że pracownicy biurowi siedzą średnio 10 godzin dziennie, przy czym zdecydowaną większość tego czasu spędzają w środowisku biurowym, siedząc przy biurku. Siedzimy więcej w pracy niż w domu!

Zobacz ten film, który mówi o tym, dlaczego siedzący tryb życia jest niebezpieczny dla zdrowia i dlaczego posiadanie siedzącej i stojącej rutyny może być odpowiedzią.

Siedząc zbyt długo, zwiększasz ryzyko chorób serca, cukrzycy typu II, otyłości, a także być może skracasz swoje życie. Jesteś również znacznie mniej prawdopodobne, aby być w stanie skupić się i skoncentrować się na konkretnym zadaniu przez długi okres czasu, co będzie prowadzić do stresu też.

Wszystko to można naprawić, po prostu wstając i poruszając się trochę więcej.

Możesz wzruszyć ramionami i pomyśleć, że to nie ma znaczenia, jak bardzo siedzisz w pracy, ponieważ w weekendy i dziwny dzień powszedni wieczór, idziesz na siłownię. Z pewnością to przeciwdziała temu zjawisku? Okazuje się, że nie, nie przeciwdziała! Szkody zostały już wyrządzone i nie można zrobić nic, aby je uchylić, chyba że zaczniesz zmieniać całe swoje skupienie - to znaczy więcej ruszać ciałem w ciągu dnia pracy.

Teraz, żaden z tych elementów nie oznacza, że musisz być ciągle w ruchu. Choć prawdopodobnie nie podoba Ci się określenie "siedzący", możesz działać przeciwko niemu, po prostu zwracając większą uwagę na to, jak długo siedzisz. Upewnij się, że robisz regularne przerwy, a w ich trakcie wstań i poruszaj się. Przejdź się do drukarki, idź na szybki spacer wokół bloku, wejdź po schodach zamiast do windy, a w zasadzie upewnij się, że dajesz swojemu ciału regularny trening, nawet jeśli jest to tylko trochę.

Możesz również zwrócić się w kierunku stołów o regulowanej wysokości i biurek z regulacją wysokości, aby zapewnić sobie rutynę siedzenia i stania podkreśloną w filmie. Są one idealne, ponieważ można po prostu stać przez pół godziny, a następnie usiąść, a następnie powtórzyć cykl na bieżąco. Robiąc to, faktycznie zwiększasz poziom koncentracji też, ponieważ ćwiczenia w ten sposób zwiększa przepływ krwi do mózgu, co pomaga skupić się na zadaniu pod ręką.

Oczywiście należy również zwrócić uwagę na inne tematy związane ze zdrowiem, aby dopełnić obrazu, takie jak upewnienie się, że stosujesz zdrową dietę i że ograniczasz niezdrowe nawyki lub całkowicie je porzucasz, takie jak palenie i nadmierne objadanie się lub picie. Zajmując się całym swoim stylem życia i skupiając się na poruszaniu się więcej poprzez pozostawanie aktywnym w pracy w ogóle, będziesz w stanie cofnąć wszelkie negatywne skutki stworzone do tej pory, i oczekiwać znacznie szczęśliwszego i zdrowego życia przez wiele lat do przodu.