Szybkie spostrzeżenia Calibre - Czy hot-desking jest dla Ciebie?

Szybkie spostrzeżenia Calibre - Czy hot-desking jest dla Ciebie?

Drogi Czytelniku,

Witamy na dzisiejszej sesji poświęconej szybkim spostrzeżeniom w Calibre!

Dzisiaj nasza dyskusja będzie dotyczyła hot-deskingu w miejscu pracy. Niewiele jest tematów, które wywołują tak duże rozdźwięki jak hot-desking. Niektórzy go uwielbiają, inni nienawidzą, a jeszcze inni nawet nie wiedzą, co to jest! Jakie jest Twoje zdanie na temat hot-desking?

Dla tych, którzy nie są w 100% pewni, hot-desking to metoda pracy w biurze, w której nikt nie ma przypisanego biurka. Gdzie będą siedzieć? Cóż, decyzję podejmuje się po przyjściu rano do biura, a biurka wybiera się w zależności od rodzaju pracy, jaką ma się do wykonania, np. współpraca, praca w ciszy itp.

Natknęliśmy się na ten film, w którym reporterowi bardzo nie podoba się hot-desking. Zobaczcie, co o tym sądzicie, czy się zgadzacie?

Ten typ układu mebli biurowych staje się coraz bardziej powszechny. Z filmu wynika, że dwie na trzy badane firmy w USA zamierzają przejść na system hot-deskingowy do 2020 r. W związku z tym należy rozważyć korzyści, ale co z pracownikami, którzy są oporni na zmiany? Jest to prawdziwy problem z hot-deskingiem, ponieważ, jak pokazano w filmie, wielu z nich postrzega go jako "biurowe krzesła do zabawy".

W przypadku korzystania z systemu hot-desking pojawia się również kwestia przechowywania. Jest wiele rzeczy, o których należy pomyśleć przed zastosowaniem tego systemu w swoim biurze, ale jeśli przyszłość należy do hot-desking, to może nadszedł czas, abyśmy przyjęli tę zmianę, zamiast przed nią uciekać?

Dziękujemy za przeczytanie!